„Kai buvau septynerių, eidamas į mokyklą vos nesušalau. Užėjau į namo verandą ir užsnūdau. Šaltis buvo mano priešas. Būčiau mirtinai sušalęs, jei greitoji pagalba nebūtų nuvežusi manęs į ligoninę“, – viename interviu Wimas Hofas, dabar dažnai vadinamas ledo žmogumi, pasakojo apie savo pirmą susidūrimą su šalčiu.
2010 m. viskas pasikeitė. Iki tol vyras buvo traktuojamas kaip cirko artistas, uždirbantis pinigų iš puikių pasiekimų. Tačiau mokslininkai buvo tokie sužavėti šio vyro daromais dalykais, kad atliko medicinos tyrimus, kad išsiaiškintų, kaip veikia Wimo organizmas. 2007 m. Niujorke, Finšteino medicinos tyrimų institute, įvyko pirmoji mokslinė analizė.
Vieno eksperimento metu gydytojai jam suleido endotoksino bakterijų. Daugumą žmonių būtų pykinę, jie būtų karščiavę. Bet Wimas visai neatrodė sergantis: po kelių valandų jis meditavo ir jautė tik nežymius galvos skausmus.
„Man tai buvo lengva, aš panirau gilyn į save, o imuninė sistema reagavo, smarkiai kovojo. Aš ilgai laukiau, kad galėčiau tai įrodyti ir pagaliau tai padariau. Kai visa tai baigsis, kai bus oficialiai patvirtinta, aš verksiu“, – jautrią sielą tada atskleidė vyras. Po bandymo kraujo tyrimai parodė, kad jis gali kontroliuoti imuninę sistemą. Dėmesio, iki šiol medicinos vadovėliai teigė priešingai!
Nors mokslininkai negalėjo teigti, kad tai įrodyta, kol tai padarė tik vienas asmuo, tačiau eksperimentas motyvavo tęsti tyrimus.
„Mano misija – įrodyti mokslui, kad žmogus gali su savo protu nuveikti kur kas daugiau, nei manome“, – teigia W. Hofas. Jis yra pirmasis, į kurį mokslininkai pažiūrėjo rimtai. Viename interviu, paklaustas, ar gali kovoti su maliarija, atsakė, kad pasiryžtų ir tokiam tyrimui.
Mokslininkams kilo klausimas, ar visi turi tokių galių, kaip Wimas? „Taip, aš per savaitę kambario temperatūros sąlygomis galiu išmokyti žmones valdyti savo imuninę sistemą“, – nė nedvejodamas atsakė Wimas.
2011 m. Neimegeno universiteto medicinos centras tyrimus tęsė. Profesorius Peter Pickkers pasakoja, kad didžiausias W. Hofo metodo poveikis yra gebėjimas sąmoningai kontroliuoti imuninę sistemą, kuri padeda kovoti su ligomis. Toliau Wimas eksperimentavo prižiūrint medikams. Jis užsibrėžė per savaitę išmokyti grupelę dalyvių to, ką geba pats. Vieno eksperimento metu kiekvienam jo dalyviui buvo suleista po bakteriją, kuri įprastam žmogui sukeltų smarkų pykinimą ir karščiavimą. Tačiau, naudodami W. Hofo metodą, dalyviai šių simptomų nejautė arba pajuto juos labai nestipriai. „Mano vizija – pasaulis be ligų“, – drąsiai sako Wimas.
Vyras sugeba atlaikyti ekstremalų šaltį be specialių drabužių ir sako, kad gali kontroliuoti savo imuninę sistemą. Jis nuogas lipa į snieguotus kalnus spaudžiant –20℃ ar didesniam šaltukui, daugiau nei 112 minučių išbūna ledo pripildytoje talpoje, ilgiau nei kelias minutes gali sulaikyti kvėpavimą. W. Hofui šiuo metu priklauso 21 pasaulio Gineso rekordas.
W. Hofo metodas yra panašus į Tummo (vidinės šilumos) meditaciją. Taip pat jam gelbsti pranajama – jogoje taikomos kvėpavimo praktikos. Prisitaikydamas prie gamtos sąlygų, kontroliuodamas savo imuninę sistemą ir mintis, jis išmoko atlaikyti ekstremalų šaltį, karštį ir baimę. Speciali kvėpavimo technika suteikia daugiau energijos, mažina streso lygį ir stiprina imuninę sistemą. Vyras pabrėžia, kad šiuolaikinis žmogus nutolęs nuo gamtos, o šalčio ištverti negali, nes apsaugo drabužiai. „Žmogus išmoko kontroliuoti jį supančią gamtą, bet neįgudo paveikti natūralių savo kūno procesų. Todėl ir esame tokie neatsparūs. Tereikia atsigręžti į gamtą“, – yra įsitikinęs Wimas.
Asmeninė tragedija tik sustiprino
Nors W. Hofas apie savo asmeninį gyvenimą kalba mažai ir detalių nepasakoja, spaudai ne kartą yra prasitaręs, kad mokytis kontroliuoti savo kūną iš dalies paskatino jo šeimos tragedija. 1995 m. nusižudė šizofrenija sirgusi žmona, palikdama jį su keturiais vaikais. Tuo metu vyras suprato, kad ant jo pečių gula visa atsakomybė ir našta: jis turėjo ir pats išmokti susigyventi su netektimi, ir visomis išgalėmis palaikyti atžalas. W. Hofas mano, kad liūdesys dėl pirmosios žmonos praradimo paskatino jį tobulėti ir stiprėti bei ieškoti būdų išreikšti save. Kitaip tariant, jis turėjo rasti jėgų gyventi toliau. Mokymasis išbūti stingdančiame šaltyje jam padėjo atsitiesti.
„Su žmona auginome keturis vaikus, aš maniau, kad su ja būsiu amžinai. Ji buvo mano gyvenimo meilė, tačiau nusižudė. Tai yra juodoji mano sielos skylė. Ji sudaužė mano širdį ir aš nežinau, kodėl“, – viename interviu atvirai apie savo skausmą kalbėjo Wimas. Vyras sakosi, kad vaikai jam padėjo ištverti, o gamta išgydė žaizdas. „Tačiau taip, aš susukau naują lizdą“, – šiuo metu vyras turi dar vieną vaiką iš antros santuokos ir džiaugiasi santykių tvirtumu.
Vizija – pasaulis be ligų
„Depresija, baimė, skausmas, nerimas – viskas įveikiama“, – pasakojo W. Hofas. – Kad ir apie ką kalbėtume, mes galime patekti į DNR ir jį pakeisti.“
Vyras teigia, kad žmonės gali pagydyti daugelį ligų ar užkirsti joms kelią, tereikia skirti dėmesio protui, kurio pagalba galima kontroliuoti procesus. Pavyzdžiui, šaltomis sąlygomis mūsų kūnas gali mus šildyti. W. Hofas auditorijoms pasakoja, kad galima įveikti net vėžį.
„Jei jaučiatės prislėgtas, pakvėpuokite, pasigaminkite šiek tiek dopamino. Jums nereikia kreiptis į gydytoją“, – įsitikinęs Wimas.
Kvėpavimas – viena iš W. Hofo metodo dalių, kuria gali pasinaudoti kiekvienas.
„Kvėpavimas man padeda giliau panirti į save, į savo fiziologiją. Klausykite savo kūno ir niekada jo neverskite kažką daryti“, – sako W. Hofas.
Įdomu tai, kad W. Hofu jau tiki ne tik mokslininkai, medikai bet ir kiti įtakingi, garsūs žmonės. Štai vienas žinomiausių pasaulyje filantropų, gyvenimo filosofijos mokytojas, koučingo specialistas, milijardierius Tony Robbinsas savo namuose, Kalifornijoje, turi šaldomą baseiną, kad galėtų treniruotis kaip Wimas. Tony kviečiasi jį į savo šimtus ar net tūkstančiais dolerių kainuojančius seminarus, kad šis suteiktų žmonėms žinių apie išskirtines treniruotes.
Kvėpavimo pratimai yra paprasti, bet gilūs. Juos visada atlikite saugioje vietoje, pavyzdžiui, patogiai sėdėdami ar gulėdami ant lovos. Neatlikite jų ten, kur pavojinga nualpti: vandenyje, vonioje, vairuodami. Kvėpuokite, kai jaučiatės pavargę, be jėgų, apsirgę. Po jų pasijusite laimingesni, stipresni ir sveikesni.
1. Atsipalaiduokite. Visada pradėkite nieko nevalgę. Atsigulkite ir atsipalaiduokite. Kai kūnas atsipalaidavęs, jis gauna daugiau deguonies. Prieš pradėdami pratimus, įsijauskite į savo ketinimus.
2. Atlikite. Tada pradėkite kvėpavimo pratimus. Iš lėto giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Galite kvėpuoti ir per burną, ir per nosį. Įkvėpę turėtumėte pajusti, kaip pilvas išsipučia, o iškvėpus – susitraukia. Atlikite 30–40 įkvėpimų ir iškvėpimų.
3. Sulaikykite kvėpavimą. Atlikę šiuos kvėpavimo ciklus, sulaikykite kvėpavimą taip ilgai, kaip tik galite. Tačiau neverskite savo kūno daryti tai ilgiau, nei galite. Užsirašykite, kiek laiko išbuvote be deguonies.
4. Įkvėpkite 10 sekundžių. Po kvėpavimo sulaikymo, giliai įkvėpkite ir vėl sulaikykite kvėpavimą dar 10–15 sekundžių.
5. Pakartokite 1–4 veiksmus. Visą procesą kartokite dar tris kartus. Nepamirškite užsirašyti laiko, kad galėtumėte stebėti savo progresą.
6. Medituokite. Atlikę tai, galėsite pereiti prie savo įprastos meditacijos praktikos. Jei esate pradedantysis, medituokite penkias minutes. Jei esate visiškas naujokas, užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į kvėpavimą. Laikui bėgant, palaipsniui jūs galėsite ilginti laiką, kurį praleidote medituodami po kvėpavimo pratimų. Bet pradedantiesiems pakanka penkių minučių.
Daugiau informacijoe apie Wim Hofą ir jo metodą:
https://www.wimhofmethod.com/media
Fotografijos iš interneto portalų.
Autorės: Jurga Adomo, Aurelija Aleknaitė, Rūta Adamonytė
Jei tau patinka mūsų turinys, gali mus paremti. Ačiū.
Naujausi komentarai