Visai neseniai Jurgai Lukoševičienei ir Jūratei Žundienei atsivėrė nauja galimybė prisijungti prie nuostabaus projekto Pure Crystal Discovery, kuriame slypi ne tik komercinės, bet ir daug gilesnės gyvenimo vertybės. Projekto idėja –  supažindinti mažuosius su kristalų pasauliu. 

Abi moterys sako: “Įsivaizduokite: kiekvienas vaikas ne tik namuose, bet ir darželyje, mokykloje, ar net lauke, žaisdamas turi šalia savęs mažus gamtos stebuklus – kristalus.

Kodėl tai svarbu? Kristalai yra daugiau nei tik spalvingi akmenėliai. Jie spinduliuoja ypatingą energiją ir būsenas. Vaikai, būdami nuoširdūs ir atviri, yra labai jautrūs tokiai energijai, todėl puikiai ją jaučia ir perima. Kai jie susitinka su kristalais, gali atsiskleisti nuostabūs talentai ir gebėjimai. 

Juk visi žinome, kad vaikai, kurie nuo mažens jaučia tinkamą palaikymą ir paskatinimą, lengviau randa savo kelią gyvenime. Kristalai gali tapti vienu iš tų palaikančių ir stiprinančių elementų vaiko asmenybės vystymęsi.”

– Kaip kilo tokia graži verslo idėja?

Jurga: Vieną vasaros rytą, svečiuodamasi savo gimtinėje, Lietuvoje, pajaučiau stiprų meditacinį srautą – lyg nežinomos energijos kviestų mane pasinerti į gilesnę sąmonės būseną. Pasidaviau šiam kvietimui, sėdau medituoti ir po truputį pradėjau suvokti, koks didingas projektas manęs laukia. Prieš akis iškilo vizija – vaikai, susitinkantys su kristalais, o aš – šio projekto ašyje. Supratau, kad ši idėja – tai kiek daugiau nei tiesiog verslas. Tai vizija, kad kiekvienuose namuose, kuriuose auga vaikas ar net jei jis tik planuojamas, turėtų būti kristalai.

Ši idėja man pasirodė tokia didelė ir plati, jog pajutau, kad viena aš  jos galiu nepajėgti pilnai įgyvendinti. Norėjau bendražygių, verslo partnerių. Kilus tokiam norui, meditacijos metu mano mintyse iškarto iškilo moters vardas – moters, su kuria anksčiau susitikdavome aptarti sąmoningumo temų. Neturėjau gilios sąsajos su ja, tad šiek tiek abejojau, ar ji manimi patikės. Tačiau širdyje jaučiau, kad tai teisinga. Nusprendžiau rizikuoti, parašiau jai trumpą žinutę apie savo idėją ir… jos entuziazmas mane nustebino! Susitikome labai greitai ir abiejų susižavėjimas bei noras vystyti šį projektą buvo akivaizdus.

– Kaip tau jautėsi visa ši pradžia, Jūrate? Ar patiko ši idėja?

Jūratė: Vieną vasaros dieną nuvežusi savo dukrą į stovyklą grįžtu namo ir gaunu Jurgos žinutę. Mes jau kurį laiką buvome nesimačiuosios ir nebendravusios, todėl iškart supratau, kad ši žinutė neša daug didesnę žinią. Tekstas buvo trumpas:  jei įdomi mano nauja idėja – susitinkame. Net nežinodama apie ką tai, jau po valandos buvau pas Jurgą. Ji man parodė kristalus….ir papasakojo savo idėją. Sutikau iškart. Manęs visai nereikėjo įkalbinėti, iškart pajutau taip, juolab, kad šalia mūsų viso pokalbio metu mažoji Alisa žaidė su kristalais. Pamačiau, kaip iš tiesų vaikus traukia ir kaip jiems patinka kristalai, nors aplinkui buvo pridėta daug kitų įvairiausių žaislų. Padėkojau Jurgai už pasitikėjimą manimi, ir projekto įgyvendinimas prasidejo…

– Kaip kristalai gali padėti vaikams atrasti savo gebėjimus?

Jūratė ir Jurga:

Kristalai, nuo pat seniausių laikų žavėjo ir traukė žmones dėl savo unikalaus grožio, formų, ir spalvų. Jie atlieka ne tik estetinį, bet ir dvasinį bei energetinį vaidmenį daugelyje kultūrų visame pasaulyje.

Vaikai natūraliai ir intuityviai jaučia kristalų prigimtį ir energijas. Jiems patinka juos laikyti savo rankose, nes vaikų sąmonė yra jautresnė ir atviresnė nei suaugusiųjų ir jie lengviau jaučia kristalų energetinį poveikį. Tarp vaikų ir kristalų lengvai susiformuoja subtilus ryšys.  

Kristalai energetinę galią įgyja kristalizuodamiesi gamtoje, kur atskiros dalelės susijungia į tvarkingą visumą, vadinamą kristaline struktūra.Tam sunaudojama nemažai energijos iš gamtos. Ši energija kaupiasi pačiame kristale, suformuodama jo energetinę galią. Taip kristalai tampa šaltiniais, kurie vėliau gali atiduoti savo energiją, kai tai yra reikalinga. 

Kiekvieno kristalo unikali energetinė struktūra lemia, kaip jo išskleistas energetinis laukas veikia mūsų energiją ir būsenas. Tai reiškia, kad tarp žmogaus organizmo ir kristalo vyksta nuolatiniai energijos ir informacijos mainai, užsimezga glaudus ryšys.  

Kristalai, harmonizuodami mūsų aplinką, suteikia galimybę mums atsigauti tiek dvasiškai, tiek fiziškai ir emociškai. Jei sutiksime, kad viskas yra energija ir kad kristalai gali ją įtakoti, galime suteikti vaikams galimybę augti ir vystytis naujais, tobulesniais būdais. 

– Ar jūs žinote skirtingų kristalų reikšmes, domitės tuo? 

Nors tradicinės kristalų reikšmės yra plačiai žinomos, mes nusprendėme žengti kitu keliu. Šiame projekte mūsų kelionė kartu su kosminėmis sąmonėmis vedė prie vieno iššūkio – atsisakyti senų apibrėžimų ir pajausti kiekvieno kristalo unikalumą pačioms.

Mums buvo patarta kiekvieną kristalą išjausti savaip, atrasti jo esmę ir pateikti ją mūsų unikaliu žvilgsniu. Šio pasiūlymo dėka mūsų kolekcijoje vaikams atsirado tokie įspūdingi kristalų rinkiniai kaip “Kosminė šeima”, “Geriausi draugai” bei “Tobula komanda”.

Tarkime, daugelis mūsų pažįsta rožinį kvarcą. Mūsų projekte jis tampa „Mama Žemės Planeta”. Šis kristalas primena mums mūsų mylimąją Žemę, jos suteikiamą švelnumą, širdingumą ir besąlyginę meilę kiekvienam iš mūsų. Tai tarsi priminimas apie žmogaus neatskiriamą ryšį su gamta. 

Tas pats rožinis kvarcas kitame “Geriausių draugų” rinkinyje yra draugas, kurio švelnumas atspindi meilę, suteikiančią ramybės ir jaukumo pojūtį. Jis tarsi geriausias draugas, kuris visada šalia, kai norisi šilto apkabinimo.

– O ką jums sako Kalnų Krištolas?

Mūsų interpretacijoje jis tampa “Visatos Kūrėju”. Tvirtas, skaidrus, atveriantis langą į gilų ryšį su nesuvokiamai didinga Visatos energija. Šis kristalas leidžia prisiliesti prie kūrybinės Visatos esmės ir jos stebuklingų principų ir dėsnių.

– Be to, kad siūlysite įsigyti kristalų rinkinius visiems norintiems, kokių veiklų dar galima tikėtis jūsų Pure Crystal Discovery projekte?

Mūsų internetinėje svetainėje rasite įvairiausių kristalų rinkinių, tačiau mes taip pat esame kupinos įvairiausių kitų įdomių iniciatyvų, su kuriomis norėtumėme jus supažindinti! 

Šiuo metu esame pasinėrusios į stebuklingų pasakų kūrimą, kuriose vaikai ir kristalai keliauja kartu, mokosi, auga ir išgyvena pačius įdomiausius nuotykius. Mūsų pasakos parašytos taip, kad jose skleidžiasi tik teigiamas emocijos. Herojų augimas ir transformacijos vyksta per kūrybą. Tėveliai galės vaikams skaityti šias pasakas ir rodyti spalvingus paveikslėlius.

Taip pat mūsų svetainėje rasite daug edukacinių užsiėmimų su kristalais! Mes parodome kaip sukurti kristalų slėpynes ar deliones.  O gal norite išmokti lavinti intuiciją? Mūsų užsiėmimai su kristalais ne tik pradžiugins vaikus, bet ir ugdys! Taip pat stiprins vaiko ir kristalo ryšį.

– Ar jums artima tema vaikai? Ar gerai juos pažįstate?

Vaikus jaučiame ir suvokiame pakankamai gerai. Abi savo šeimose auginame po tris vaikus. Kai atnešėme kristalus į namus iškarto pastebėjome vaikų susidomėjimą jais.

Jurga: aš turiu tris dukras. Mažoji nesidomi žaislais, pažiūri, pavarto ir tuoj numeta, nebežaidžia. O kristalus ji ima į rankutes noriai pati kiekvieną dieną. Kartais aš juos sutvarkau ir sudedu į dėžutę ant neaukštos komodos. Bet mažylė ir ten juos užmato, pati nusikelia dėžutę, net išsitraukia juos iš maišelio ir dėlioja, kas dieną vis naujai apžiūri, neša man parodyti. Vyresnės dukros nuolat prašo naujų kristalų ir kiekvieną iš jų pasideda savo kambariuose garbingiausioje vietoje.

Jūratė: Paauglio sūnaus susidomėjimas kristalais mane maloniai nustebino. Kai tik gavau pirmuosius kristalus, apžiūrinėjome visi. Jie buvo įspūdingi. Mano sūnus išsirinko sau patinkančius ir pasakė: labai norėčiau juos turėti, ir dar norėčiau padovanoti draugams. Atsinešęs žibintuvėlį, tyrinėjo skaidrių kristalų vidų, kuris yra pilnas nuostabiausių raštų, gijų ir struktūrų. Dukra išsirinko savo kristalų rinkinį ir visą dieną su jais draugavo, nešiojo, dėliojo. Susigalvojo sau žaidimų, kad ir pačiai būtų idomu: piešdama piešinį traukė kristalą iš maišelio ir kokią spalvą ištraukė, tokia spalva spalvino savo darbelį. Supratau – kristalai turi magišką galią, jie labai traukia vaikus ir suaugusius.

– Jūsų verslo idėja kupina nuostabių nuotykių. Ar yra kokios istorijos, kuriomis galėtumėte mus nustebinti?

Svarstome sukurti blogą, kuris pasakotų apie mūsų patiriamus nuotykius, nes kiekviena diena atneša kažką naujo ir stebinančio. Viena iš kol kas įsimintiniausių istorijų yra susijusi su mūsų fotosesijomis. Pirmą kartą fotografavome Jurgos dukrytę, kuri, praleidusi valandą tarp didelio kiekio kristalų, netikėtai taip nusiramino, kad, nepaisant studijos triukšmo ir muzikos, saldžiai užmigo. Buvo tiesiog nuostabu stebėti ją, kaip ji miega tarp kristalų – tos akimirkos nuotraukose tikrai užburia. Kitą kartą fotosesijoje dalyvavo agentūroje atrinkti vaikai. Pradžioje kai kurios vaikų mamos buvo šiek tiek skeptiškos dėl kristalų, nelabai žinojo, kas tai, ir ką su jais veikti, tačiau fotosesijos pabaigoje buvo labai gera pastebėti, kaip jos pasikeitė – nusiramino, suminkštėjo, jų akys pradėjo spindėti, jautėsi didelis dėkingumas. Po fotosesijos kiekviena mama norėjo įsigyti kuo daugiau nuotraukų su savo vaikais ir kristalais ir aišku pačių kristalų savo mažiesiems. Beje, buvome pasiruošusios nustebinti kiekvieną vaiką, leisdamos jam pasirinkti patį gražiausią jam kristalą kaip atminimo dovaną.

Per šias fotosesijas akivaizdžiai pamatėme, kad kristalai išties turi ypatingą galią ir nuostabią užburiančią energiją, kurią visi jaučia, į ją reaguoja ir ją priima.

– Kokia yra Pure Crystal Discovery projekto esmė?

Vienas iš pagrindinių Pure Crystal Discovery tikslų ir siekiamybių yra suteikti žinojimą kiekvienai šeimai pasaulyje, kurioje auga vaikai apie naujas vaiko atsiskleidimo galimybes ryšyje su kristalais. Mes siekiame, kad ši idėja įsilietų į kiekvieno žmogaus sąmonę ir taptų neatsiejama jų kasdienybės dalimi. Kaip šiai dienai visi žinome, kad vaikui reikia žaislų, taip pat norime, kad atsirastų suvokimas, kad vaikams reikia ir kristalų.

Artimiausias mūsų tikslas – internetinės parduotuvės atidarymas, pasakų ir edukacinių užsiėmimų sukūrimas, šviesios ir teigiamos erdvės, kurioje rasite daug gražaus ir įdomaus turinio, suteikimas kiekvienam atėjusiam į mūsų internetinę parduotuvę. Be to, mes siekiame sukurti tėvų, mamų, vaikų, tetų ir dėdžių, močiučių ir senelių bendruomenę, kurioje jie galės susipažinti ir supažindinti savo vaikus su išskirtiniu kristalų pasauliu ir dalintis savo atradimais bei patirtimi su kitais bendruomenės nariais.

– Kur jus galima rasti?

Mūsų internetinės svetainės adresas yra – purecrystaldiscovery.lt

Facebook puslapis – Pure Crystal Discovery LT

Facebooko grupė – Pure Crystal Discovery LT grupė

Instagram – pure.crystal.discovery.lt

Mielai laukiame visų, kurie pajuto savo širdies ir kristalų kvietimą prisijungti prie mūsų bet kurioje jums patogioje platformoje ar net visose!

Straipsnio fotografės: Agnė Gargasaitė Photography ir Sigita and Photography

Jei jums patinka mūsų straipsniai, prašau paremkite mus. Ačiū!