Sunku patikėti, kad kadaise šis vyras kasdien dėvėjo kostiumą ir ryšėjo kaklaraištį. David Lurey svajonė buvo kilti karjeros laiptais ir tapti viešbučio vadovu. Studijavęs viešbučių ir restoranų valdymą David įsidarbino „Hyatt Regency“ viešbučio San Franciske maisto ir gėrimų vadybininku.

Dabar į Maljorkoje gyvenančio lietuvių kilmės žydo, jogo David Lurey, praktikas žmonės renkasi vedami įvairiausių sunkumų. Jogos meistras D. Lurey daugeliui padeda ieškoti unikalaus kelio, savęs, ramybės ar gyvenimo pilnatvės. Rugpjūčio mėnesį jis atvyks į Lietuvą ir „Masters of Calm” festivalyje ves ne tik asanų praktiką, bet ir vyrų ratą bei surengs mantrų koncertą.

Pasakojimas, kaip svajojęs vadovauti viešbučiui vyriškis tapo jogu – jau dabar Lila.lt portale.

– Jogos užsiėmimuose akcentuojate vyriškumą. Kodėl jis Jums toks svarbus?

– „Mano jogos“ nėra skirtos vien vyrams! Dažnai mokau pilnus kambarius moterų, todėl stengiuosi paskatinti daugiau vyrų praktikuoti jogą! Suburdamas juos vienus stebiu kitokią jų elgseną. Taigi kuriu saugią erdvę vyrams, kad jie galėtų daugiau sužinoti apie savo kūnus, emocijas, intelektą ir dvasią. Esu suinteresuotas atverti dvasinio kelio duris žmonėms, kurie bijo pažvelgti į save giliau. Kiekvienas jų savitas ir unikalus. Taip pat man norisi pastiprinti vyrus. Jei žmonija „užaugtų“, liautųsi bombų nuleidinėjimas, pasitelkiant pinigus ir galią, kaip manipuliavimo priemones. Gal pasaulio vyrai  atsibustų! Todėl ir toliau padėsiu jiems tobulėti – gal ateityje sukursime geresnę visuomenę.

– Kaip ėmėte praktikuoti jogą? Kokia jūsų istorija?

– Kalifornijoje, San Franciske, dirbdamas viešbutyje„Hyatt“ buvau supažindintas su „The Rocket“ ir „Power Yoga“ praktikomis. Mane ji užkabino patrauklia muzika, ritmais ir linksmomis asanų pozomis. Ilgainiui tai tapo puikia fizine ir protine atsvara darbe patiriamam stresui. Po kelių metų rimtai persiėmiau jogos filosofija, o 2000 metais ėmiausi pirmojo jogos mokytojų rengimo. Nuo tada joga padeda man būti geresniu ir patrauklesniu žmogumi.

– Ką žinote apie Lietuvą? Ar Jums tai bus pirmasis vizitas šiame krašte?

– Esu gana tikras, kad mano biologinės šaknys neatsiejamos nuo Lietuvos! Tai mano šeimos, iš tėvo pusės, istorija. 1800-ųjų viduryje jis, žydų imigrantas, išvyko iš Lietuvos į JAV, kur aš ir gimiau (1973 m. Šiaurės Karolinoje). Mano mama – Egipto žydų imigrantė į JAV, o tėvo šeima – atvykusi iš Rytų Europos. Taigi, galbūt, apie šią šalį žinau daugiau nei galvoju. Tiesa, negaliu to patvirtinti.

–  Teko skaityti, kad vesdamas jogos užsiėmimus papildote juos paties atliekama muzika. Kokios stilistikos ritmus renkatės?

–  Giedu, taip pat atlieku įvairios stilistikos muziką. Mano dvasinė muzika – „Mantra Music“, savo ištakomis siekianti Indiją. Jos mokiausi Kalifornijoje. Tačiau atlieku daug pasaulinės muzikos žvaigždės Bobo Dylano ir Jamaikos muzikanto Bobo Marley dainų. Jas žmonės žino, tad gali dainuoti kartu. Muzika – nuostabi vibracija, suteikianti žmonėms daug džiaugsmo.

–  Ar daug jo patiriate pats?

–  Žmona ir vaikai man jo suteikia labai daug. Bet, aš tik žmogus, kasdien sprendžiantis savo problemas, nesaugumą. Tiesa, šalia turintis nuostabių mokytojų, kuriais pasitikiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Bet gal Maljorkoje žmonės laimingesni lyginant su kitomis šalimis?

– Maljorkoje gyvenu dešimt metų, bet negaliu sąžiningai atsakyti, ar čia tikrai daugiau laimingų žmonių. Vietiniai laimingi dėl sveikų maisto produktų, bendruomenės su saugiomis gatvėmis. Žinote, žmonės visur su savo problemomis, nes tikrovė skiriasi nuo jų lūkesčių. Veikla padeda vystytis mūsų kūnui, emocijoms, intelektui ir dvasiai. Todėl būtina sutelkti visą savo energiją į pastangas vystytis… tačiau nepamiršti, kad patiriamas džiaugsmas svarbesnis už bet kokias pastangas.

Kiek viso to Jūsų dienoje?

– Neatlieku jokių rutininių veiksmų: tiesiog keliauju ir mokau žmones jogos daugelyje skirtingų vietų. Kaskart prisitaikau prie esamos situacijos … tiesa, jogą praktikuoju kiekvieną dieną.

– Jūs praktikuojate ir mokote žaliosios jogos. Papasakokite apie jos išskirtinumą.

– Žalioji joga suteikia gilesnę vibracinę pagarbą ir ryšį su planeta, su tuo, kas egzistuoja įvairiais būdais. Ji gali būti taikoma visiems jogos stiliams per pozas, tarpininkavimą, mantrą ir veiksmus. Ši patirtis labiau juntama iš praktikos nei iš aprašymo. Kviečiu išmėginti ir dalinuosi keliomis praktikos idėjomis iš „Green Yoga“ sąrašo: spausti čia.

Vyrams rekomenduojamos jogos padėtys

Kiekvienas į mano vedamas praktikas ateina su savuoju klausimų rinkiniu, o joga padeda atskleisti problemas ir parodyti jų sprendimo būdus. Visuomet domiuosi tuo, kaip joga praktikuojama skirtingose kultūrose ir pasaulio dalyse. Todėl šią vasarą, rugpjūčio 2–12 dienomis priėmiau festivalio „Masters of Calm“ organizatorių kvietimą apsilankyti Lietuvoje. Sąmoningame festivalyje subursiu vyrų ratą, mokysiu keletos asanos klasių, žadu surengti ir mantros koncertą. Tikiu, kad ir man, ir į jį atvyksiantiesiems tai bus vienas iš gyvenimą keičiančių nuotykių.

Rugpjūčio 2–12 d. Asvejos regioniniame parke aštuntąjį kartą vyksiantis sąmoningos vasaros festivalis „Masters of Calm“ ir Lietuvoje viešintis D. Lurey besidominčius savo minčių ir kūno galimybėmis pakvies į vyrų ratą, indiškų asanų klasę ir mantros koncertą. 

Daugiau apie festivalį: http://www.mastersofcalm.lt/

Pirkdami bilietus į festivalį per mūsų nuorodą, paremsite Lila.lt projektą: spausti čia.

Jei jums patinka mūsų straipsniai, prašau paremkite mus. Ačiū!