Tikriausiai kiekvienos moters pagrindinis noras ir uždavinys yra jaustis ir būti laiminga savo gyvenime, visose pasireiškiančiose formose. Laimingos moterys dažnai prilyginamos žydinčioms gėlėms, kurios dovanoja savo grožį ir akių spindesį visiems aplinkiniams. Tačiau kodėl kartais visai nepavyksta taip jaustis? Ką daryti moteriai, kad ji iš tiesų jaustųsi ir būtų laiminga praktiniame gyvenimo lygmenyje?

Savo įžvalgomis, asmenine bei profesine patirtimi dalinasi Roberta Baranauskė – socialinės erdvės projekto „Moteriškumo Ambasadorė“ įkūrėja, asmeninė pokyčių ir transformacijų mentorė, padedanti siekti pokyčių gyvenime dirbant su pasąmoninėmis programomis. Roberta jau 12 metų domisi, mokosi ir pati aktyviai dalyvauja įvairiose programose bei kursuose, kuriuose nagrinėjama žmogaus proto struktūra ir darbas su pasąmone.

Viena pagrindinių Robertos dėmesio ir susidomėjimo sričių – tai vyrų ir moterų energetiniai bei psichologiniai skirtumai, lemiantys didžiąją dalį nesėkmių santykiuose ir šeimose.

Šiandien Lietuvoje gana daug ir plačiai kalbama apie moteriškumą, su juo susijusias temas. Kas tai yra ir kodėl reikia apie tai kalbėti?

Grįžusi iš Londono tikrai pastebėjau, kad Lietuvoje moteriškumo tema aptarinėjama gan aktyviai ir itin plačiai, ir tai labai džiugina. Moteriškumas yra viena iš natūralių gamtoje egzistuojančių energijų, jos priešingybė yra vyriškumas. Mūsų pasaulis auga apsijungus šioms dviems energijoms į harmoningą visumą.

Priežasčių, kodėl reikia kalbėti apie moterišką energiją yra labai daug, paminėsiu tik kelias, kurios aktualiausios moterims. Pirmiausia, kai moteris veikia iš vyriškos energijos pagrindo, jos gyvenime atsiranda daug nepatogumų. Jai sunku susirasti tinkamą vyrą, nes pritraukia vis ne tokius kokių nori (pvz.: itin moteriškus, nors svajoja apie stiprų, kuris pasirūpina). Jeigu vyras jau yra, pastebiu, kad tada joms sunku sukurti artimą ir gražų ryšį poroje su antrąją puse.

Tokia moteris dažnai apsupta chaoso savo gyvenime, nes ji ignoruoja gamtos dėsnius. Jos veikla, finansai ir sveikata dažniausiai taip pat nesiklosto gera linkme arba taip, kaip ji norėtų. Moteriška energija nėra kažkoks savybių ar charakteristikų rinkinys – tai tiesiog labai subtili ir stipri energija, kuri kiekvienoje moteryje atsiskleidžia unikaliai.

Tam tikra bazė ar energetinis pagrindas šiai energijai išlieka, apie tai kalbu savo paskaitose, tačiau tai ne „mitai“, kurių tiek daug sukurta, nes ilgą laiką ši tema buvo matoma tik iš vyriškos energijos perspektyvos.

Kaip prasidėjo Jūsų pačios kelionė į save, į savo moterišką prigimtį?

Sakoma, kad kai mokinys pasiruošęs, pasirodo ir mokytojas. Man taip ir įvyko. Kiek save pamenu visada domėjausi nestandartinėmis temomis. Pavyzdžiui: ar galiu turėti viską, ko noriu gyvenime? Ar gali santykiai poroje su metais tik gerėti? Nuo ko priklauso, kad vieni žmonės gyvena nuostabų gyvenimą, o kiti kenčia?

Tokie ir panašūs klausimai mane motyvavo domėtis, todėl skaičiau labai daug knygų. Kol vieną kartą, dar studijų metais, mano buvusio darbdavio žmona, tiesiog veždama mane atgal į bendrabutį ir garsiai kalbėdama, kad aš esu kažkokia kitokia, nei kiti studentai, nusprendė jog man būtinai reikia sudalyvauti paskaitoje. Tad tą vakarą, vietoje savo bendrabučio kambario tos moters dėka atsidūriau pirmuosiuose savo mokymuose apie dvasingumą.

Knygos mane jau buvo paruošusios tam, ką išgirdau ten, todėl su užsidegimu stipriai ir giliai nėriau į visas temas, kurios buvo pasiūlytos. Po kelių metų pastebėjau, kad gyvenimas gerėja, tačiau santykiuose su savo vyru dar nebuvau pasiekusi to taško, apie kurį svajojau, todėl mano paieškos tęsėsi. Taip mano gyvenime pamažu atsirado moteriškumo, proto struktūrų, bei pasąmonės veikimo modelių ir principų temos.

Jūs pati tikriausiai ne pirmus metus dirbate su įvairiomis Lietuvos moterimis. Su kokiais klausimais dažniausiai susiduriate? Kas moteris neramina, kuriose gyvenimo srityse jos labiausiai ieško atsakymų ir nori tobulėti?

Dirbu ne tik su Lietuvos moterimis ir aktualiausi klausimai, kurie  iškyla beveik visada ir visoms, būna susiję su santykiais. Moters prigimtis labiausiai atsiskleidžia per santykį, o stipriausiai per santykį su vyru. Todėl daugelis moterų iš esmės  ieško atsakymų, kaip sukurti nuostabius santykius su priešinga lytimi.

Yra moterų, kurios kreipiasi dėl veiklos, nes jaučiasi pasimetusios ar nežinančios, kuria linkme dabar eiti gyvenime. Būna ir taip, kad pagalbos ieško dėl įvairių sveikatos sutrikimų ar ligų, kai yra jau viską išbandžiusios natūralios medicinos pasiūloje. Na ir yra nedidelė dalis moterų, kurios nori geresnių finansų – tačiau ilgiau pabendravus su jomis, vis tiek grįžtame prie jau anksčiau mano minėtų temų. (šyposi)

Moteriška moteris: kokia ji Jūsų akimis?

Tai tokia moteris, kuri puikiai pažįsta save, savo norus, savo jausmus, svajones, kūrybinį potencialą ir talentus. Ji moka visa tai tinkamai pristatyti pasauliui, savo artimai aplinkai nieko nemenkindama, nekovodama ir nežalodama. Moteriška moteris neturi ribų, ji puikiai jaučia savo vidinius energetinius pokyčius ir gali tai išnaudoti gyvenime, kaip privalumą. Jai nėra ribų ar stereotipų, ji vertina ir myli save.

Norisi moteriškumo temą kiek įžeminti, nuimant nuo jos romantinius, rožinius akinius. Juk šiandieninė moteris mėgaujasi veikla, turi buities rūpesčių, turi namus, šeimą, gyvenimo partnerį – tai juk begalė skirtingų dalykų. Kaip moteriai sėkmingai žongliruoti skirtingais gyvenimo uždaviniais, neprarandant savo prigimtinės esmės?

Pirmiausia, moteriai labai svarbu tinkamai pasirūpinti savimi. Meilė sau – tai skambi ir kartu dažnai nieko nereiškianti frazė, kuri daug dirbančioms moterims atrodo kaip didžiausia prabanga ar išsigalvojimas. Buvau toje vietoje ir pati, tačiau meilė sau išties yra papraščiausias atsakymas moteriai į sėkmingą žongliravimą gyvenime visomis pareigomis, asmenine laime bei pilnatve…

Jei moteris nuskriaudžia save ir nepasirūpina kokybiškomis ramybės ar poilsio akimirkomis, neįgyvendina savo pačios norų ir svajonių, jei ji save nukelia į patį eilės galą, visos gyvenimo atsakomybės jai tampa našta. Tokiais atvejais moterys įpuola į įvairiausius vaidmenis, dažniausiai pasitaikantis yra aukos pozicija.

Moteriai nereikia priežasties mylėti save – deja dauguma vis dar turi priešingą gilų įsitikinimą.

Kaip manote, kokia yra pagrindinė kiekvienos moters vertybė, didžiausias prigimtinis vidinis turtas?

Tai jos kūrybinis potencialas. Tūrbūt visi šioje žemėje pritars, kad naujos gyvybės sukūrimas savo kūne yra stebuklų stebuklas ir tai yra moters kūrybinio potencialo energijos rezultatas. Šis potencialas nėra susijęs vien tik su vaikais, kiekviena moteris jį turi ir gali išnaudoti labai skirtingai. Svarbiausia yra jį naudoti ir naudoti tinkamai.

Visai neseniai uždaruose mokymuose moterims skaičiau stiprią paskaitą apie kūrybiškumą, nes, pasirodo, daug moterų šią stiprią energiją yra užblokavusios. Visa tai dažniausiai įvyksta augant ar kažkur pakeliui į suaugusiųjų pasaulį.

Moters kūrybinis potencialas – tai milžiniškas turtas, kurį svarbu branginti ir juo naudotis – kitaip gyvenimas pasidaro nebeįdomus, pilnas apatijos ir liūdesio.

Kita, viena iš nuostabių moters vertybių yra jos jausmai. Jausmai – tai kūno kalba. Moteris yra itin jautri, nes pagal gamtos dėsnius yra sutverta „gyventi savo kūne“.

Kaip manote, kas moterims dažniausiai pakiša koją kelyje į laimę ir trukdo būti iš tiesų viduje laimingoms?

Savęs išsižadėjimas ir paaukojimas dėl kažko arba dėl kitų. Moterys tarsi nuo senų senovės jaučia didesnę atsakomybę gyvenime dėl kitų, bet ne dėl savęs. Pastebiu, būna moteris įsigyja kokį kursą, jau nori keisti gyvenimą ir jį susitvarkyti, kad būtų laiminga, bet nebedalyvauja arba dalyvauja atmestinai. Didžiausias pasiteisinimas – nerandu tam laiko. Tačiau tai yra spąstai ir apgavystė, nes laiko visada randame tam, kam norime. Senos veikimo programos trukdo į savo laimę ir džiaugsmą pažiūrėti labai rimtai ir atsakingai.

Tokiu atveju praeina dar keletas metų apgaudinėjant ir save, ir kitus, kol ateina tikrai rimta situacija, kai kelio į „senąjį gyvenimą“ tiesiog nebelieka.

Kiek geri santykiai, tinkamas gyvenimo partneris prisideda prie moters laimės? O galbūt laimė – tai kiekvienos moters asmeninė atsakomybė, nepriklausanti nuo nieko iš išorės?

Kaip jau minėjau ankščiau, moteriai yra labai svarbūs šilti santykiai su aplinka: draugai, šeima, partneris, kolegos. Tinkamas gyvenimo partneris tikrai suteikia daug džiaugsmo, arba, kaip tik jo daug atima. Kadangi poroje vyksta nuolatinis asmenybės augimas, mes visada patiriame įvairiausių situacijų, kurios malonios ir kurios intensyviai mus „augina“.

Kai moteris sąmoningai pradeda domėtis ir pažinti save, visos jos gyvenimo sritys pradeda lengvėti ir tampa malonesnės. Tačiau tikroji moters laimė visada pirmiausia gimsta jos viduje ir tik tada liejasi į aplinką.

Turbūt ne viena jau pastebėjo: kai esu nelaiminga, sunkiai kas iš aplinkos gali pakeisti šią mano būseną. Todėl aplinka mums visada daro įtaką, tačiau savo būsenų šeimininkės esame mes pačios. O į kokias būsenas koncentruojamės, tokių daugiausia ir patiriame.

Pakalbėkime apie santykius plačiau: kaip manote, kas padeda moteriai į gyvenimą pritraukti būtent jai tinkamiausią partnerį?

Kiekvienai moteriai tinkamo partnerio kriterijai bus labai skirtingi, tačiau kad pritrauktume tai, kas mums tinka, turime suprasti ir žinoti ko norime. Jei moteris nežino ko nori, vadinasi ir gauna pagal aplinkybes.

Kitas svarbus aspektas: moteriai labai svarbu puoselėti save, savo energiją ir moteriškumą, nes tik tada ji pritraukia vyrišką vyrą. Gyvenimas pagal natūralius gamtos dėsnius ir sukuria tą harmoningą pusiausvyrą tiek gyvenime, tiek santykiuose. Kai moteris yra moteriška, šalia jos esantis vyras visada norės ja pasirūpinti ir atlikti vyro pareigas.

Moteris-Karalienė: ar tai tik skambi, vaizdinga frazė, ar už jos slypi šis tas daugiau? Išplėskite šią sąvoką.

Kaip tik esu sukūrusi jau antrus metus veikiantį projektą: mokymosi platforma – bendruomenė moterims „Aš Karalienė“. Už šios frazės slypi labai daug, netgi visa filosofija apie tai kuo skiriasi princesės ir karalienės. Karalienė mėgaujasi prabangiu gyvenimu su titulu, tačiau prisiima atsakomybę už visa tai, ką sukūrė. Kiekvienai moteriai reikia subręsti šiam „titului“ – gyvenimo stiliui, tačiau kiekviena jau yra gimusi su juo, todėl tik nuo jos pačios priklauso, kada tai įvyksta. (šypsosi)

Ko Naujųjų metų proga palinkėtumėte visoms žurnalo skaitytojoms ir skaitytojams?

Linkiu domėtis savimi ir visada į save investuoti. Šis laikmetis pilnas pokyčių: įvykių pasaulyje mes negalime kontroliuoti, tačiau tikrai galime susikurti ramų savo vidinį pasaulį, nuostabią vidinę erdvę – vidinius namus, kuriuose mums bus labai labai gera. Tad kurkime!

Kalbino Miglė Kačinskaitė

Daugiau apie Robertos Baranauskės paskaitas ir projektus: www.moteriskumoamabasadore.lt

Facebook: https://www.facebook.com/MoteriskumoAmbasadore

Jei jums patinka mūsų straipsniai, prašau paremkite mus. Ačiū!