Mūsų dienomis paprastai susiduriama su dviem kraštutinumais: raumenų pripumpuotas kalnas arba dvasinis mokytojas su storu atsikišusiu pilvuku. Kitaip sakant, vieni žmonės per daug susitelkia į kūną, kiti į sielą. Tačiau svarbiausia yra šių dviejų pradų dermė.

Paulių Ratkevičių vadina žvaigždžių asmeniniu treneriu. Televizijos žiūrovai pažįsta jį ir kaip sveikos mitybos specialistą. Kartu su komanda jis kuria televizijos laidą „Virtuvės revizija“. Lietuvos garsenybės atveria savo šaldytuvus. Iš jų P. Ratkevičius išrenka sveikiausius produktus ir tada virtuvės šefas iš jų gamina ypatingus patiekalus. Europos fitneso čempionas ir asmeninis fitneso treneris spaudė ranką pačiam Arnoldui Švarcnegeriui. Tačiau „The Arnold Classic“ varžybose pirmają vietą laimėjusiam P.Ratkevičiui kūnas nėra pirmoje vietoje. Iš pradžių jis skeptiškai žvelgė į mamos vedamas meditacijas ir energetinius pratimus. Nijolė Ratkevičienė sūnų įtikino… pastūmusi jį per atstumą.

– Kaip jauteisi, spausdamas ranką A. Švarcnegeriui? Ar ši patirtis pakeitė gyvenimą?

– Spausti ranką Arnoldui Švarcnegeriui buvo labai įdomus jausmas. Juk jis yra mūsų sporto etalonas, garsiausias kultūristas pasaulyje. Ar ši patirtis ką nors pakeitė mano gyvenime? Ne, tačiau buvo labai malonu susitikti su garsiausiu pasaulio sportininku, kuris tiek daug nuveikė savo gyvenime.

Paulius Ratkevičius – asmeninis fitneso treneris ir Europos fitneso čempionas

– „The Arnold Classic“ varžybose iškovojai pirmają vietą. Iš kur ryžtas nugalėti? Ar tuomet jau domėjaisi dvasiniais dalykais?

– Tai buvo 2014-aisiais. Tada jau 16 metų nuolat treniravausi pagal griežtą grafiką. Tikėjausi gero rezultato, tačiau apie pirmą vietą tik pasvajodavau. Buvau viešai pasižadėjęs nusiskusti plikai, jei iškovosiu pirmąją vietą. Tai teko nusiskusti. Ar man tuomet rūpėjo dvasinis tobulėjimas? Taip, jau ketverius metus nuolat meditavau ir atlikinėjau energetinius pratimus.

Mama man yra didžiausias įkvėpimas. Nors ji – jau pensininkė, jos kūnas lankstesnis negu daugelio dvidešimtmečių. Savo pavyzdžiu ji rodo, kad sveikatą ir lankstumą gali išsiugdyti bet kas, tereikia tikėjimo ir noro. Nuėjęs į mamos vedamas meditacines treniruotes, išmokau atsipalaiduoti ir tapau stiprus savo dvasia. Dabar to siekti padedu ir savo klientams.

– Teko girdėti, kad į mamos vedamas energetines treniruotes iš pradžių žiūrėjai skeptiškai. Net sakei, kad ateisi pas ją, jei ji per atstumą tave pastums. Kaip mama sugebėjo įtikinti?

– Mama mane iš tikrųjų pastūmė per atstumą! Tai buvo akivaizdus įrodymas, kad tas pratimas veikia. Pajaučiau jėgą, kuri veikia būtent energetiškai.

Taip pradėjau dirbti ne tik su fiziniu kūnu, bet ir su energetika. Tačiau buvo nelengva „persilaužti“, juk ilgą laiką buvau fizinio kūno fanatikas. Viena iš priežasčių, kodėl buvo nelengva pradėti, buvo ta, kad mano savijauta buvo gera. Kai mama man įrodė, kad tai veikia, pradėjau dirbti, tačiau iš pradžių nepajutau apčiuopiamos naudos. Pokyčius ėmiau jausti tik pusę metų padirbėjęs su energetika ir pameditavęs. Tada mano savijauta tapo dar geresnė.

– Ar su mama pasikalbate apie dvasinius dalykus?

– Tai yra mūsų pagrindinės temos. Apie žemiškus dalykus kalbamės labai mažai. O apie dvasinius ir energetinius reiškinius bendraujame nuolat – kiekvieną dieną.

Pauliaus mama Nijolė Ratkevičienė save vadina ne tik fizinio, bet ir energetinio kūno trenere. Žinių ji sėmėsi Dzun Juan Cigun ir SABI mokyklose. Šešias dienas per savaitę ji veda po dvi „Harmony“ treniruotes. Tačiau veikla jos nevargina. Treniruodama žmones ji dalijasi ne tik žiniomis, bet ir geromis emocijomis.

Liūdnas būnu gal tik kartą per mėnesį. Ir net tada, kai liūdžiu, tai netrunka ilgai. Įsisąmoninau tai tada, kai supratau, jog liūdėti tiesiog nėra prasmės. Visą gyvenimą kiekvienoje situacijoje stengiuosi įvertinti, kokia man iš to nauda. Būna sunkių dienų, kai tą naudą įžvelgti sunku. Tačiau esu įsitikinęs, kad viskas yra tik į gera. Tai pamokos, kurios man suteikia patirties, ir kitąsyk reaguoju kitaip. Jeigu jaučiu liūdesį ar kitas neigiamas emocijas, man nuotaiką praskaidrina sportas arba smagi veikla.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

– Esi sakęs, kad ryžto Tau suteikia tikėjimas. Kuo Tu tiki?

– Dar tuomet, kai man buvo penkeri, tikėjau, jog Dievas padeda. Tas tikėjimas buvo tiesiog įgimtas. Galbūt todėl, kad visuomet matydavau tikėjimo pavyzdį šeimoje. Mano senelis taip pat buvo labai nuoširdžiai tikintis. Ilgainiui artima man tapo krikščionybė. Tačiau man neatrodo labai svarbu, kuo žmogus tiki. Svarbiausia, kad tas tikėjimas veda.

Visa, kas man buvo reikalinga, gavau jau vaikystėje. Mano mama mane įkvepia. Tėvas yra futbolininkas ir pirmasis sužadino mano susidomėjimą sportu. Iki šiol tinklinis ir biliardas yra didžiausi mano hobiai, sustiprinantys įkvėpimą darbuose. Tokia šviesi giminė stiprina. Tada šia šviesa galiu pasidalinti ir su kitais.

Noras padėti kitiems žmonėms yra labai svarbus. Kol to neįsisąmoniname, iki tikros laimės dar gali būti toli. Tačiau vos tik atsiveriame šiai minčiai, pasiekiame tikrą persilaužimą ir niekas nebegali išjudinti mūsų tvirtybės.

– Kaip suvokei, kad negali gyventi tiesiog pats sau?

– Gyvenime buvo metas, kai dirbau daugiau sau. Tada suvokiau, kad man pačiam visko pakanka, taigi, dabar galiu tuo dalintis su kitais. Nebuvo lengva staiga pakeisti požiūrį. Viena mano pusė tam priešinosi. Įkvėpė mintis, kad reikia „gelbėti pasaulį“. Kad ir kaip naiviai skambėtų pasakymas „gelbėsiu pasaulį“, jis plaukė iš pačių giliausių širdies gelmių. Šie žodžiai mane uždegė ir nuo to laiko daug kas pasikeitė. Ėmiau dirbti su dar didesniu pakilumu.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

– Kaip sieki kūno ir dvasios pusiausvyros?

– Treneris turi vienodai rūpintis tiek savo kūnu, tiek siela. „Sveikame kūne – sveika siela, todėl pradedame savo treniruotes nuo kūno“ – tokį požiūrį jis turi perteikti kitiems žmonėms. Kai kurie žmonės negaili nei pinigų, nei jėgų savo kūno tobulinimui. Aš visuomet žinojau, kad vien kūnas nėra toks svarbus. Žinoma, sveikata yra labai svarbi. Tačiau susitelkimas į kūno tobulinimą dažniausiai reikalingas tik profesionaliems sportininkams. Dauguma žmonių geriausių rezultatų pasiekia tada, kai kūno treniruotės derinamos su kvėpavimu ir meditacija.

– Pauliau, į tavo treniruotes žmonės ateina ir norėdami išspręsti sveikatos problemas. Kaip žmogui pasveikti?

„Harmony“ treniruočių pagrindas – nuoseklumas. Žmogus turi treniruotis kasdien, o ne progai pasitaikius ar tik tada, kai tam užeina noras. O kaip reikia pasveikti? Be pasiryžimo ir nuolatinio darbo, svarbiausia – pats tikėjimas. Jeigu tiki – gali viską. Pasveikimo rezultatai priklauso tik nuo paties žmogaus. Tai priklauso nuo to, kiek tikėsi ir kiek tam skirsi energijos. Jeigu suabejosi bent 1 %, tai ir neteksi 1 % rezultato. Jeigu dalinai tiki, tai dalinai pasieki ir rezultatą. Žinoma, tai jau yra geriau negu netikėti visai.

– Sveika mityba – kita Tavo aistra. Ar šis susidomėjimas – iš tų laikų, kai ruošdamasis varžybose turėdavai laikytis griežto maisto režimo?

Su komanda nusprendėme pristatyti naują televizijos laidą „Virtuvės revizija“. Kiekvieną mėnesį lankomės garsaus žmogaus namuose ir išnaršome jo šaldytuvą. Iš to, ką ten randame, aš išrenku pačius sveikiausius produktus. Tada virtuvės šefas pagamina specialų patiekalą. Pirmasis, kurį aplankėme buvo žymus kelionių ekspertas Makalius. Ši veikla yra tikras iššūkis, o kartu ir labai linksmas užsiėmimas. Juk ne visada atrasi šaldytuve produktų, kurių reikia patiekalui. Tačiau taip gimsta ypatingai skanūs ir visiškai nauji patiekalai, kurių nėra jokioje receptų knygoje. Pasitelkus į pagalbą vaizduotę ir kūrybingumą galima rasti išeitį iš bet kokios situacijos. Kiekvienas, pas kurį svečiuojamės, lieka labai patenkintas.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Nesvarbu, kokios veiklos imamės. Svarbu, kad į veiklą įdedame širdį. Eikime ir mėgaukimės šia diena. Nuveikime ką nors sau malonaus – bus malonu ir kitiems. Įlieję į savo gyvenimą lengvos džiaugsmo energijos, užkrėsime kitus džiaugsmu bei tikėjimu. O tai juk ir yra pats galingiausias šio gyvenimo ginklas. Tas, kuris valdo tokį ginklą, yra nenugalimas.

Autoriai: Dominykas Raudonius ir Ginta Gaivenytė

Nuotraukos iš asmeninio Pauliaus albumo

Norėdami sužinoti daugiau apie Pauliaus veiklą bei vedamas treniruotes užsukite į jo Facebook paskyrą: https://www.facebook.com/Asmeninis.Treneris.Paulius.Ratkevicius

Jei jums patinka mūsų straipsniai, prašau paremkite mus. Ačiū!