Dėmesio – ugnis! Šį laikotarpį valdantis ugningasis Marsas skatina veikti. Tikslai iškelti, idėjos išgrynintos, metas jas įgyvendinti. Su mokslininke ir astrologe Dovile Krupickaite kalbamės apie Aviną – Zodiako ženklą, kuris simbolizuoja gyvybingąjį pavasario metą. O su kvapų meistre Laime Kiškūne kuriame Ugnies elemento eliksyrą – gyvybinę energiją budinantį kvapų derinį.

Avino spalva – raudona, gyvasties spalva, gyvenimo, kraujo spalva. O elementas – ugnis.

Dovilė: Saulė jau akivaizdžiai pakilusi. Diena susilygino su naktimi. Jaučiame, kad ir nuotaikos po pavasario lygiadienio jau kitokios. Tai yra lūžio taškas. Senosiose kultūrose būtent dabar būdavo švenčiama metų pradžia. Saulė įeina į Avino ženklą ir prasideda naujas metų ciklas.

Anksčiau užsimezgusi gyvybė slapta augo, vystėsi, bet dar nebuvo pasirodžiusi pasauliui. O Avinas yra gyvybės manifestacija.

Avino savybės yra susijusios būtent su  savęs manifestavimu.  Šio ženklo žmonės yra ryškūs ir nebijo būti matomi.

Laimė: Taip, mes atkeliaujame į tikruosius Naujuosius metus. Ir šis Naujųjų šventimas ateina iš labai senų istorinių laikų. Senovės Mesopotamijoje šis laikotarpis buvo pašvęstas Mardukui – vandenų, augmenijos, teisingumo ir magijos dievui. Tai buvo viena esminių metų švenčių. Vėliau šią šventę perėmė ir persai – iki šiol labai iškilmingai ją švenčia visi iranėnai.

Dovilė: Dykumos kraštuose švenčiama ir todėl, kad dabar prasideda lietaus periodas, o lietus tučtuojau atneša gyvastį ir viskas tiesiog akyse išsprogsta.

Persų zoroastriečių tradicijoje šis mėnuo buvo skirtas ir protėvių dvasioms pagerbti. Jie tikėjo, kad augaluose įsikūnija protėvių vėlės. Tai galima suprasti ir simboliškai – šis laikmetis liudija, kad be praeities nebus ateities ir esamos žalumos gyvasties. Reikėjo panirimo į gelmę Žuvų ženkle, kad atsirastų tai, kas yra dabar.

Chaoso monstras ir Mardukas

Laimė: Žiemos vandenį keičia pavasario ugnis. Tai – grynas ugnies elementas, kurio vėliau metuose vis mažės. Avino ženklą valdo ugningasis Marsas. Avicena Ugnį  aprašo kaip tvyrančią viršum visų kitų elementų, ties kuria baigiasi tapsmas ir irimas. Avicena labai gražiai sako, kad Ugnis teka daiktuose, per juos pervesdama Oro substanciją. To reikia, kad būtų sulaužyta abiejų sunkiųjų elementų šaltumo savybė. Sunkieji elementai – tai Žemė ir Vanduo. Jie yra naudingi organų egzistavimui ir jų ramybės būklei, o štai Oras ir Ugnis yra naudingesni mūsų dvasinei būklei ir organų išjudinimui. Tai reiškia, kad astrologiniai metai prasideda aukščiausiu elementu ir leidžiasi vis žemyn sunkiųjų elementų link.

Dovilė: Marsas yra pagrindinė planeta. Marsas – tai karo dievas. Savęs išskleidimas vyksta per kovą, patraukiant konkurentus. Kiekviena planeta turi metalų atitikmenis, šiuo atveju tai yra geležis. O ką mums primena geležis? Automobilius, ginklus – viską, kas susiję su greičiu, kova ugnimi.

Laimė: Pasirodo pumpurai, ūgliai ir ankstyvieji žiedai – pavyzdžiui, šalpusniai. Dabar juos rinkti yra pats geriausias laikas, nes jie yra prikaupę gyvybinės galios. Tinka kraujui gerinti, skatinti tulžies ir kepenų veiklą. Ir apskritai mūsų gyvybinei energijai stiprinti, prikelti iš žiemos miego, valyti.

Saturno valdymo laikotarpiu sukauptos naudingos medžiagos nukeliavo į žemę, ten ištirpo ir augalas labai efektyviai šiuos mikroelementus panaudoja. Paskui tokių resursų žemėje nebebus, vėliau augalai ims energiją iš saulės fotosintezės būdu. Tai yra labai svarbus dalykas – alchemikai sako, kad iš visų šių pavasarinių augalų galima gaminti Ugnies eliksyrą.

Iš ugningų augalų kvapų meistrė Laimė Kiškūnė gamina pavasarišką Ugnies eliksyrą.

Kvapų meistrė Laimė Kiškūnė     Kristinos Kanišauskaitės-Šaltmerės nuotr.

Laimė: Šįkart kvapas gavosi ugningas, aštrus. Siekiau, kad medžiagos tarsi kovotų, konkuruotų viena su kita, tokiu būdu sukurdamos judėjimą.

Pirmasis aromatas – distiliuota dilgėlė. Ji yra pažadinanti, turi daug geležies ir stiprina kraują.

Dilgėlė labai gražiai dera tarpusavyje su imbieru. Nusprendžiau paimti retą šviežio imbiero šaknies eterinį aliejų. Jaučiau, kad šaknies būtinai reikia – ji man yra kaip pagarbos protėviams simbolis. Be to, imbieras yra labai  pavasariška substancija – dinamiškas, aštrus ir karštas, nukeipiantis gyvybinę energiją iš šaknų aukštyn, į žemės paviršių.

Dar pridėjau pirulio – rožinio pipiro, kuris yra visiškai Marso substancija. Parfumerijoje jis naudojamas kaip stiprus afrodiziakas ir dedamas į kvepalų viršutinę gaidą.

Ir kad užkaitinčiau iki maksimumo pridėjau visiems pažįstamo juodojo pipiro. Vadinčiau jį Marso siela, nes jis aštrus ir karštas, sausas ir deginantis.

Dovilė: Saturnas  – tai susikaupimas, struktūra. Vandenis – tai idėjų generavimas. Tam, kad idėjos galėtų ateiti į šį pasaulį, reikia atsisakyti to, kas prieš tai – Žuvys ir simbolizavo tą aukos, panirimo į gelmę paslaptį. O štai dabar prasideda veiksmas. Dabar tas laikas, kai idėjas reikia imti ir įgyvendinti.

Dovilė Krupickaitė   Gintos Gaivenytės nuotr.

Į dvylikos mėnesių nuotykį su žvaigždėmis ir kvapais leidžiasi Lila.lt, kvapų meistrė Laimė Kiškūnė ir mokslininkė bei astrologė Dovilė Krupickaitė. Dovilė Krupickaitė – geografijos mokslų daktarė, kuri astrologija domisi nuo jaunystės. Laimė Kiškūnė – aromaterapeutė, kvapų kultūros ir terapijos specialistė, kurios vardas jau tapo su kvapais susijusiu prekiniu ženklu.

Tris ankstesniuosius dvylikos mėnesių ciklo straipsnius galite rasti čia:

KAIP KVEPIA SATURNAS?

MĖLYNASIS URANAS KVEPIA LAISVĖS PASLAPTIMI

APVAISINIMO PASLAPTIES DVELKSMAS

Jei jums patinka mūsų straipsniai, prašau paremkite mus. Ačiū!