Luiso gyvenime būdavo akimirkų, kai kildavo nerimas. Ypač tada, kai jo nekviesdavo koncertuoti ir trūkdavo pinigų. Tačiau būtent tada muzikantas iš Madrido suvokė, kad neturėdamas jokio koncertinio darbo, jis vis tiek turi praktikuoti ir kurti muziką namuose. Juk po tokios praktikos jis galės puikiai groti scenoje, kai pagaliau bus pakviestas.

Dabar Luisas Paniagua jau apie 40 metų kuria ir atlieka savo muziką spektakliams, šokiams, filmų garso takeliams, įrašams ir koncertams kaip solistas ir su kitais muzikantais. Šis įspūdingas ispanų kompozitorius ir atlikėjas savo darbą apibūdina kaip „šiuolaikinę ir visuotinę muziką, įkvėptą tiek Vakarų, tiek Rytų kultūrų elementų“.

Kaip atrasti Visatos muziką, skambančią mūsų viduje, kur protas gali ilsėtis? Kaip patirti neartikuliuotus muzikos garsus, gimusius anksčiau už visas abėcėles?

– Ką norite perteikti savo muzika klausytojams?

– Iš pradžių norėjau perduoti ne ką kitą, o pačią muziką. Tačiau, kai pradėjau gauti atgalinį ryšį ir atsiliepimus iš žmonių, kurie jos klausėsi, supratau, kad per muziką klausytojai jaučia tai, ko man pačiam reikėjo – mano atrastą vidinį pasaulį, kuris ir transliuoja tą muziką. Dabar, žinodamas, kad muzika perduoda meilę, tiesą, grožį ir tyrumą, esu be galo dėkingas, kad galiu pasidalinti ja su tais, kurie klausosi, ypatingai gyvo atlikimo metu koncertuose. Nuolankiai dėkoju už galimybę kurti ir atlikti muziką, kuri pakylėja dvasią.

Žinutė, kurią noriu perduoti ir dalintis per savo muziką yra, jog nepaisant dabartinio pasaulio, kuriame gyvename, komplikacijų ir sunkumų, meilė, tiesa, grožis ir tyrumas egzistuoja mūsų vidiniame ir išoriniame pasaulyje. Viskas seniai žinoma – tiesiog atraskime visą pasaulį iš naujo.

– Kaip susidomėjote styginiais instrumentais? Kas paskatino Jus groti?

– Muzika ir įvairiais pasaulio instrumentais domėtis mane paskatino tėvas, kuris kvietė mane klausytis daug muzikos, daugiausia iš klasikinio ir šiuolaikinio laikotarpių. Mano vyresnysis brolis įkvėpė mane viduramžių muzikos pasauliui.

Nuo pat mažens pradėjau groti mušamaisiais instrumentais, o netrukus – ir styginiais. Dabar daugiausia dėmesio skiriu muzikos improvizacijai ir kompozicijai grodamas senovės Graikijos lyra ir pritardamas balsu.

Dabar suprantu, kad muzikos kūrimas priartino mane prie vidinio pasaulio, kuriam būdingas ryšys su savimi, dvasingumas. Grodamas aš apsupau save meile, tiesa, grožiu ir tyrumu – dalykais, kurių aš troškau ir į kuriuos toliau gilinuosi. Tai mane patraukė ir įkvėpė kurti muziką.

Dar būdamas vaikas jis norėjo tapti muzikantu. Styginiais ir mušamaisiais instrumentais jis grojo jau būdamas dešimties. Įkvėpė vyresnis brolis Gregorio, kuris jau buvo gerai žinomas dirigentas ir kompozitorius. Vėliau jis prisijungė prie brolio ansamblio „Atrium Musicae“, skirto Europos senovės muzikos tyrimams ir atlikimui. Luisas, būdamas vos 15 metų amžiaus, debiutavo kaip muzikantas koncertuodamas kartu su šiuo ansambliu Metropolitan meno muziejuje Niujorke.

Nemažai pakeliavęs su broliais ir ansambliu, Luisas pradėjo solisto karjerą bei mokėsi Indijoje iš sitaros mokytojo T. N. Nagaro. Jo darbuose ir toliau vyravo egzotiniai instrumentai nuo senovinių Viduržiemio regiono lyrų iki Indijos sitarų, o vėliau ir kinų styginės gitaros, kartais kartu su įvairiais Vakarų instrumentais.

– Ką žinote apie Lietuvą? Ar tai bus jūsų pirmasis apsilankymas šioje šalyje?

– Aš labai mažai žinau apie Lietuvą, bet labai noriu pažinti jūsų šalį ir žmones. Lietuviai kuria gražią muziką, kuri paliečia mano širdį, kaip ir didžioji dalis muzikos iš visos planetos. Širdis neturi sienų.

Lietuvoje lankiausi tik vieną kartą ir labai trumpai, kai 1981 m. keliavome su ansambliu ir pristatėme viduramžių muzikos koncertinį turą Vilniuje, Rygoje, Maskvoje, Sankt Peterburge.

Dabar tai bus antrasis mano vizitas į Lietuvą, bet pirmas kartas, kai atliksiu savo muziką.

Net šešiolika savo kūrybos albumų – tiek Luisas jau įrašė savo studijoje „Silentium“. 2012 metais jis gavo Pasaulio muzikos skleidėjo apdovanojimą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ispanijoje Luisas žinomas kaip vienas naujosios muzikos, pasaulio muzikos ir dvasinės muzikos be žodžių bei lydimos išminties žodžių, nepriklausančių jokiai konkrečiai religijai, pradininkas. Nuolatinis įvairių Europoje bei visame pasaulyje vykstančių muzikos festivalių svečias rugpjūčio mėnesį atvyks į Lietuvą ir „Masters of Calm“ festivalyje ves ne tik muzikos, bet taip pat tylos, kvėpavimo ir meditacijos užsiėmimus.

Rugpjūčio 2–12 d. Asvejos regioniniame parke aštuntąjį kartą vyksiantis sąmoningos vasaros festivalis „Masters of Calm“ ir Lietuvoje viešintis L. Paniagua besidominčius pakvies į susitikimą.

Daugiau apie festivalį: http://www.mastersofcalm.lt/

Pirkdami bilietus į festivalį per mūsų nuorodą, paremsite Lila.lt projektą: spausti čia.

Jei jums patinka mūsų straipsniai, prašau paremkite mus. Ačiū!