Gražuolė Leda pagimdė du dvynius. Pirmąjį Kastorą – nuo gulbinu pasivertusio Dzeuso, o antrąjį  Poluksą – nuo mirtingojo savo sutuoktinio. Kastorui žuvus Poluksas nukeliavo kartu su juo į pomirtinį pasaulį. Ir net išsireikalavo, kad jiems leistų likti kartu. Todėl dabar vieną dieną jie praleidžia dausose, kitą – pragaruose. Su šia mitine istorija siejamas ir Dvynių Zodiako ženklas.

Šįkart apie Dvynius pasakojame kiek pavėluotai. Tačiau astrologės ir mokslininkės Dovilės Krupickaitės įžvalgos itin pravers prieš Rasų naktį.

Dvynių Kastoro ir Polukso istorija, aspindinti pasaulio dualumo principą. Poluksas – nemirtingasis dvynys, atspindi dangiškąją pasaulio pusę, o Kastoras – mirtingasis – žemiškąją.  Dvyniai laikomi paros (ryto ir vakaro), gyvenimo (gimimo ir mirties) ir kitų (pvz., karo ir taikos) ciklų bei keliautojų ir prekeivių globėjais. Labiausiai jie buvo pagerbiami per vasarvidį, kada Saulė dangų nušviečia ilgiausiai.

Dovilė: Didžiausio žydėjimo metu vyksta mums nematomas, ypatingas reiškinys – per vabzdį, vėją ar kitais būdais vieno augalai „suranda“ vienas kitą – vyksta apdulkinimas. Tai –  ėjimas į vasaros kulminaciją, kuri bus Rasų naktį. Ne veltui ir žolininkai iki Joninių renka žolynus – šiuo laiku jie turi daugiausiai galių.  O daržininkai iki to laiko turi viską susodinti – vėliau pasodintoms daržovėms nebeužteks energijos iki rudens subręsti. Dauginasi, tiksliau – sporifikuoja grybai bei paparčiai. Jų sporos pasklinda po aplinką ir iš jų atsiranda nauji. Aukštesniųjų gyvūnų pasaulyje vyksta kiek kiti dalykai – jų atžalos jau auga, tačiau prasideda labai svarbus mokymosi laikas, nes vidurvasarį jie turi tapti pajėgūs gyventi savarankiškai.

Visa tai mums kalba apie Dvynių ženklą ir jo valdovą Merkurijų, kurio esmė – susieti visa su viskuo, pernešti materiją ar žinią, mokyti ir mokytis. Pažiūrėkime į Merkurijaus (graikų mitologijoje – Hermio) simbolį – Kaducejų – tai lazda su sparneliais, kurią apsiviję dvi gyvatės. Ir vėl ta pati gyvybinės energijos apsijungimo (gyvatės), žinios bei materijos pernešimo (sparnai) simbolika. Kaducejų savo simboliu laiko tiek medikai, tiek prekeiviai. Tie, kas geba suvaldyti energijos (medikai – gyvybės, verslininkai – pinigų) tėkmę, įgyja sparnus.

Hermis (Merkurijus) taip pat globoja prekeivius, pirklius, keliautojus ir – kas mums skamba keistai – vagis. Artimųjų Rytų šalyse prekeiviai, o neretai ir vagys dažnai turi užsiauginę ilgesnį mažylio piršto nagą – šis pirštas atitinka Merkurijaus planetą mūsų plaštakoje, o ilgas nagas stiprina jo galią.

Zoroastriečiai šį laikotarpį siejo su veidrodžio atspindžiu. Tai – antrosios, tobulai atspindinčios pusės, mūsų ciklinio, banguojančio nuo džiaugsmo prie liūdesio gyvenimo ir tobulybės siekio simbolis (ir vėl galima sieti su gyvatėmis ir sparnais).

Išskirtinė šio mėnesio savybė – komunikavimas, ryšiai. Gimę po Dvynių Zodiako ženklu dažniausiai bendrauja daug, lengvai, mėgsta mokytis, keliauti, visokiais būdai kažką sužinoti, įgyti ir tuo pasidalinti. Kartais jiems kyla pagunda tomis žiniomis pamanipuliuoti, ar užsiplepėti, bet tai dažniausiai nedidelės nuodėmės. Taigi, svarbiausia šio mėnesio tema – kaip pasinaudoti visomis žiniomis ir galiomis, kad išsiveržti iš pasaulio dualumo ir pasiekti gyvenimo kulminaciją.

Laimė Kiškūnė: Tęsiame pasakojimą apie tai, kaip mums sekasi gyventi su augalais. Ne tik tarsi iš šono, ne tik  savaitgaliais. Nuolat stebėti metų ir augalų kaitą, įsijausti, išjausti, pasinerti į nuolatinę Gamtos dramą mums labai padeda kvapai.

Augalai savo forma parodo Žemei artimų planetų sąveiką. Jau kalbėjome, kad Saturno įtaka atsispindi sėkloje, Jupiterio – sultingo vaisiaus augime, Marso – žiedadulkėse ir apvaisinimo įkarštyje. Merkurijus įtakoja sėklos vystymosi pradžią ir atsispindi augalo lapijoje.

Astrologiniu požiūriu, greito ir dinamiško Merkurijaus įtakos sustiprėjimas, lemia pavasario Orą ir tuo pačiu užbaigia pavasario kaitos ciklą.Gamtoje tai pats kvapniausias periodas. Aktyviai kylant augalų syvams į lapus, pumpurus ir žiedus, augalai ima intensyviai kvepėti. Žemė atidavė augalams visus sukompostuotus ir asimiliuotus elementus ir jų dalis persikeitė į kvepiančias augalų substancijas.

Visi šie dalykai vyksta po dvigubu Dvynio ženklu. Šis periodas žymi tobulą gimimą, kuris atitinka augalų išorę ir ypač gėles. Pavasarinio Merkurijaus veiklos esmė – greita kaita. Pavasario Oro elemento veikiami augalai yra labiausiai gyvi ir labiausiai žaliuojantys, nes vyksta intensyviausia chlorofilo gamyba. Nes artėja Vasaros solsticija, dienos pačios ilgiausios. Šiuo metu augalai lengviausiai atskiriami pagal savo išorinius bruožus.

Kuo pasižymi Merkurijaus augalai? Jie turi plunksniškus ir karpytus lapus. Merkurijaus augalai įtakoja smegenų veiklą, atmintį, kalbą, plaučius, nervų sistemą. Ypač tie augalai, kurie aktyvina šias organizmo sistemas. Tai greitai augantys žoliniai augalai, kai kurie vijokliai. Merkurijaus įtakojami augalai gerai sutaria su kitais augalais.

Kuo gi kvepia pavasarinis Merkurijus? Trumpas atsakymas būtų – gaiviais, drėgnais ir saldžiais, anyžiniais kvapais. Pankoliais, krapais, salierais, saldymedžiais ir pačiomis kvapniausiomis pavasario gėlėmis.

Pavasario Oro kvapo kompozicija: Pirmasis duetas – krapai ir šalavijai – sukuria itin sultingą žolišką kvapą.

Antra – „saldžioji“ porelė – saldymedis ir pankolis. Apie jo kvapą pasakoti nereikia. Visi žinome kaip kvepia „lakrizos“ ir juodi guminukai su saldymedžiu.

Ir gėlės! Pakalnutės, narcizai ir gvazdikai.

Kiek Oro ir dinamikos šioje kompozicijoje! Dieviškasis ir žemiškasis kvapas susijungia į neišardomą osmodramą. Kaip Kastoras ir Poluksas – neišskiriamieji dvyniai.

Jei jums patinka mūsų straipsniai, prašau paremkite mus. Ačiū!